Witaj Majowa Jutrzenko!!!

233 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Drodzy Rodzice, Sympatycy Przedszkola

3 maja 1791 r. uchwalono ustawę regulującą ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją.

Program:

• W naszej placówce obchody rozpoczniemy w poniedziałek 6 maja wystrojem placówki barwami i symbolami patriotycznymi.
  • Dzieci z grup Iskierek, Koniczynek, Nutek oraz Serduszek we wtorek 7 maja pójdą na Plac Konstytucji zapoznać się ze ścieżką edukacyjną ufundowaną przez naszą placówkę dla Elblążan.
  • W sali św. Floriana w czwartek 9 maja odbędą się biało-czerwone zawody sportowe pomiędzy grupami. Prosimy o strój biało-czerwony dla dzieci.
  • Msza św. z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odprawiona zostanie w piątek 10 maja o godz. 1000 w kaplicy przedszkolnej.
  • Akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja  odbędzie się  w piątek 10 maja. Prosimy o ubranie dzieci na galowo.

Zaprasza Grono Pedagogiczne