Rocznica beatyfikacji Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza

23 kwietnia 1989

Drodzy Rodzice

23 kwietnia 1989 roku ( Franciszka Siedliska)  Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza - takie imię przybrała jako siostra zakonna, założycielka Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu  została beatyfikowana przez  Jana Pawła II w Rzymie.

Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza bardzo troszczyła się o sprawy rodziny do ostatnich chwil życia.  Zmarła w opinii świętości 21 listopada 1902 roku w Rzymie. Wielu zwracało się do niej z prośbą o pomoc w wielorakich sytuacjach, a ona wstawiała się za nimi do Boga. W 1952 roku została cudownie uzdrowiona Marianna Rataj ze Żdżar, a cud ten pozwolił na beatyfikację Matki Siedliskiej.

24 kwietnia 1989 r. nazajutrz po beatyfikacji Ojciec Święty Jan Paweł II do zgromadzonych Polaków w Auli Pawła VI w Rzymie powiedział:

"Cieszę się i dziękuję w sposób szczególny Bogu za to, że właśnie mnie było dane dołączyć jej imię do tych, którzy zapisani są w niebie, a tym samym postawić ją na przedłużeniu dziedzictwa św. Wojciecha, św. Stanisława, św. Jacka, że stała się świadkiem i współtwórczynią odrodzenia się w Bogu naszego Narodu, gdy na jego horyzoncie zdawały się gasnąć wszystkie inne światła. Z tego samego źródła  i korzenia wyrasta współczesny nam święty Maksymilian Maria Kolbe, patron naszych trudnych czasów". 

Obchody związane z rocznicą beatyfikacji rozpoczną się we wtorek 23 kwietnia w kaplicy przedszkolnej -  odmówimy Koronkę do bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza

W środę 24 kwietnia o godz. 1015  odbędzie się  w kaplicy przedszkolnej Msza św.  dziękczynna z okazji 30 rocznicy beatyfikacji naszej Patronki.  Ostatnim punktem programu w tym dniu będzie agapa połączona z uwielbieniem.

W czwartek wspólnota przedszkolna odmówi Litanię do bł. Franciszki Siedliskiej, a następnie oddamy hołd Jej relikwiom.