Dzieci pamiętają o Rodzicach !!!

Msza św. w intencji Mamy i Taty

Polska tradycja Dnia Matki:

W Polsce Dzień Matki zaczęto celebrować dosyć późno. Pierwszy raz świętowano 26 maja 1914 roku w Krakowie. Od tamtej pory co roku mamy zostają obdarowywane przez swoje pociechy kwiatkami, laurkami, słodyczami czy innymi upominkami,  również wykonanymi ręcznie  prezentami.

Dzień Ojca w Polsce:

Dzień Taty w Polsce po raz pierwszy obchodzono w 1965 roku.Jest to święto będące wyrazem szacunku i wdzięczności ojcom, przypada 23 czerwca. Obecnie święto dedykowane ojcom staje się coraz popularniejsze.Wraz z przemianami społecznymi XXI w. rola ojca w Polsce ulega stopniowemu przekształceniu.  Coraz więcej ojców aktywnie włącza się do obowiązków wychowania dzieci.Dlatego dzieci  pragną  uhonorować tatę i podziękować za jego miłość.

Z okazji zbliżającego się  Dnia Mamy i Taty wszystkie dzieci zbiorą się 24 maja  (piątek) w kościele św. Floriana  przy ul. Wyżynnej o godz. 1400, aby uczestniczyć w Eucharystii i  modlić się za swoich Rodziców . Podczas Mszy św. będziemy prosić Maryję o potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże dla każdej Mamusi  i Tatusia.

Serdecznie zapraszamy Grono Pedagogiczne