Ograniczona dostępność dzieci w przedszkolu

Drodzy Rodzice

1. Od 25.05.2020 wydłużamy pracę dwóch grup, natomiast od 01.06.2020 r. zostaną otwarte kolejne 3 grupy. Szczegółowych informacji udzielą nauczycielki poszczególnych grup. Na chwilę obecną nie będzie otwarta grupa Kruszynek, której sala została przeznaczona na izolatkę.

a) koniecznie proszę o zapoznanie się z procedurami: Procedura przyprowadzania, odprowadzania i funkcjonowania dziecka w czasie pandemii oraz kolejna Procedura zachowania w przypadku zarażenia chorobą zakaźną COVID-19 (dostępne na stronie internetowej przedszkola w zakładce informacje -  w rozwinięciu dokumenty przedszkola - procedury)

2. W piątek 15.05.2020 r po raz drugi .w celu profilaktycznego zapewnienia optymalnych bezpiecznych warunków sanitarno - higienicznych,  decyzją dyrekcji przedszkola odbyła się dezynfekcja całej placówki, którą przeprowadziła firma dezynfekcyjna ONE TRAP, świadcząca dla naszej placówki comiesięczną usługę  od ponad 10 lat.

3Od 6 maja br. zostaje otwarte  przedszkole przy uwzględnieniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.

 • Ze względu na sytuację epidemiczną zostaje ograniczona liczebność grupy przedszkolnej.
 • W pierwszej kolejności z przedszkola korzystają te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.
 • Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

a) Rodzicu: 

 • Aby zapewnić dziecku odpowiednią opiekę podczas pobytu w placówce, przekaż dyrektorowi istotne informacje o stanie jego zdrowia.
 • Zaopatrz swoje dziecko, jeśli ukończyło 4. rok życia, w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z placówki.
 • Przyprowadź do placówki dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych oraz bez objawów alergii
 • Nie posyłaj dziecka do przedszkola, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
 • Wyjaśnij dziecku, żeby nie zabierało do przedszkola niepotrzebnych przedmiotów czy zabawek.
 • Regularnie przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny. Podkreśl, że powinno ono unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na powitanie.
 • Zwróć uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania. Pamiętaj, że Ty także powinieneś je stosować, bo dziecko uczy się przez obserwację dobrego przykładu.
 • Oddaj przy drzwiach głównych dziecko pracownikowi przedszkola, nie wchodź do przedszkola , do szatni 
 • W trosce o wspólne  bezpieczeństwo na czas obowiązujących obostrzeń rodzice mają całkowity zakaz wchodzenia do budynku przedszkola
 • Jutro wychowawca grupy skontaktuje się z Państwem

4.Pragnąc wyjść naprzeciw Państwa obecnej sytuacji finansowej,  rozumiejąc  trudne położenie  w jakim  wszyscy się znaleźliśmy, dyrekcja jest  do Państwa dyspozycji  od poniedziałku do piątku w godz. 800 - 1600   pod numerem telefonu  512 260 268    lub mailowy dyrektor@przedszkolekatolickie.pl . Każda sytuacja rodzinna jest rozpatrywana indywidualnie.

W naszym przedszkolu  podjęliśmy od początku  działania zdalne. Nauczycielki w dalszym ciągu pozostają do Państwa dyspozycji, udzielają konsultacji mailowo, sms,  telefonicznie oraz wykonują inne zadania. Staramy się wspierać zdalną edukację naszych wychowanków oraz   udzielamy wsparcia  psychologiczno-pedagogicznego. 

Życzę, abyśmy wszyscy mogli przejść  ten  czas w zdrowiu i spotkać się na zajęciach w przedszkolu. Tymczasem dla wspólnego bezpieczeństwa: #zostań w domu.

5.Na czas pobytu dzieci w domu przedstawiamy  zabawy i aktywności, które mogą Państwo wykorzystać podczas wspólnej domowej zabawy. Zapraszamy do codziennego śledzenia strony internetowej  grupy; tutaj znajdą Państwo pomysły na każdy dzień.

a) W zakładce galeria możecie Państwo obejrzeć z dziećmi zajęcia z naszymi nauczycielkami

b) Na stronach poszczególnych grup  w zakładce zdalna edukacja celem wsparcia, opieki i zapewnienia edukacji naszym wychowankom,  codziennie zostaną udostępnione przez nauczycieli   zajęcia i zabawy spędzenia czasu Państwa z  dzieckiem (zabawy, tematy dnia itp.)

c) Natomiast  na stronie internetowej poszczególnej grupy w zakładce logopeda znajdą Państwo propozycje ćwiczeń logopedycznych  i  zabaw, które proponuje neurologopeda przedszkola p. Agnieszka Nadarzewska.

d) Następnie na stronie internetowej grup w zakładce języki nowożytne możecie Państwo utrwalić wiadomości z języka angielskiego i jęz. francuskiego

e) Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami zajęć katechetycznych na stronie internetowej grupy w zakładce katecheza 

f) Proszę o zapoznanie się z zajęciami z terapii pedagogicznej na stronie internetowej  grupy w zakładce terapia pedagogiczna

g) Zachęcamy również do korzystania z bezpłatnych,dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych polecanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej- linki poniżej:

https://vod.tvp.pl/category/dla-dzieci,30904391

https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom

https://rozrywka.tvp.pl/47090255/telewizja-polska-blizej-dzieci-i-mlodziezy%20-

https://cowkrakowie.pl/2020/03/teatr-groteska-przenosi-sie-do-sieci-beda-spektakle-online/

oraz https://ekodziecko.com

https://mojedziecikreatywnie.pl/

https://wordwall.net/pl/resource/893767/wychowanie-fizyczne/wf-online-w-domu-%c4%87wiczenia

http://www.matzoo.pl/

https://szaloneliczby.pl/

https://panimonia.pl/…/w-co-sie-bawic-w-domu-najlepsze-pom…/

https://drive.google.com/…/196OWfrj7Sy6FefHv-_pla83_b…/view…

https://eduzabawy.com/generatory/

https://miastodzieci.pl/

https://www.empik.com/

6.W sobotę 14.03.2020 r.w celu profilaktycznego zapewnienia optymalnych bezpiecznych warunków sanitarno - higienicznych,  decyzją dyrekcji przedszkola odbyła się dezynfekcja całej placówki, którą przeprowadziła firma dezynfekcyjna ONE TRAP, świadcząca dla naszej placówki comiesięczną usługę  od ponad 10 lat.